Pierwsze miesiące realizacji projektu w Fundacji Gospodarczej – podsumowanie!

Za nami pierwsze 9 miesięcy realizacji projektu: „System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w Gdyni”.

Dla wszystkich osób zaangażowanych w projekt, zarówno uczestników jak i realizatorów projektu, był to okres wytężonej pracy. W tym czasie w naszej ścieżce wsparcia naprawdę dużo się działo. Mamy nadzieję, że pozytywnie wywróciliśmy świat do góry nogami naszym 33 Uczestnikom.

Prowadziliśmy indywidualne spotkania z asystentem osób aktywizowanych i pośrednikiem pracy, spotkania z doradcą zawodowym, psychologiem-terapeutą oraz trenerem prowadzącym konsultacje z obsługi komputera. Za nami również pierwsza edycja warsztatów aktywizacji zawodowej i szkolenia komputerowego, a od czerwca 2017 r. co środę odbywają się spotkania w ramach grupy wsparcia – warsztaty rozwoju osobistego. Nasi uczestnicy coraz chętniej korzystają z proponowanych przez nas form wsparcia i aktywnie uczestniczą w zajęciach. Siedem osób rozpoczęło staże zawodowe w różnych firmach i instytucjach. Wiemy, że wielu uczestnikom podobają się warunki odbywania stażu. Słyszeliśmy też, że i pracodawcy cenią sobie „nowy narybek”, więc przynajmniej kilka osób ma szanse zostać w pracy na dłużej. Pięciu naszych uczestników podjęło szkolenia, a czworo z nich nabyło już nowe kwalifikacje zawodowe, w oparciu o które poszukują wspólnie z pośrednikiem pracy nowego miejsca zatrudnienia. Pięć osób z naszej ścieżki już znalazło pracę, a kilka innych właśnie uczestniczy w rozmowach kwalifikacyjnych. Trzymamy za nie mocno kciuki! Cieszymy się wszystkimi małymi i większymi sukcesami  naszych Uczestników. Wspieramy też osoby, którym się jeszcze nie udało i obiecujemy dalej ciężko pracować, aby nasz projekt dla wszystkich Uczestników projektu był szansą na lepsze jutro. Chcielibyśmy żeby nasi uczestnicy chętnie przychodzili na spotkania, korzystali z pomocy fachowców i skutecznie aktywizowali się społecznie i zawodowo. Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby dokonać pozytywnej zmiany w swoim życiu i powrócić na rynek pracy.

 

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.