Centrum Integracji Społecznej lada moment otworzy drzwi

Sale już niemal gotowe, a pierwsi uczestnicy przyjęci. To znak, że organizacja Centrum Integracji Społecznej w Gdyni dobiega końca. Już 20 marca rozpoczną się zajęcia w ramach projektu pt. System aktywizacji społeczno-zawodowej w Gdyni „Pracownia”. Podopieczni placówki wezmą udział m.in. w warsztatach zawodowych, a także w zajęciach doskonalących umiejętności miękkie, jak m.in. radzenie sobie ze stresem. Ma ich to przygotować do zdobycia i utrzymania zatrudnienia.

CIS powstaje przy ul. Energetyków 13A w gdyńskim Grabówku. Placówka będzie operowana przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie, z ramienia gdyńskiego samorządu. Od poniedziałku do piątku organizowane tam będą m.in. warsztaty i szkolenia zawodowe, przygotowujące do zawodów związanych z ogrodnictwem, pracami porządkowymi oraz remontami. Poza placówką będą natomiast organizowane praktyki w firmach z branży usługowej oraz przemysłowo produkcyjnej. Rekrutacja do CIS prowadzona będzie nieprzerwanie do wiosny 2022 roku. Do udziału zaproszone są m.in. osoby długotrwale bezrobotne, bezdomne, niepełnosprawne.

Co najmniej 50 proc. uczestników CIS-ów znajduje zatrudnienie na otwartym rynku pracy. Wiemy to, bo mamy z nimi kontakt także po zakończeniu projektu. Program gdyńskiej placówki jest przygotowany tak, że efekty mogą być jeszcze lepsze. Wierzymy, że tak będzie – mówi Wojciech Bystry, prezes Towarzystwa Brata Św. Alberta Koło Gdańskie.

W placówce będzie można także wziąć udział w konsultacjach z psychologami, trenerami kariery oraz pracownikami socjalnymi. Uczestnicy będą mogli otrzymać również ubezpieczenie oraz świadczenia integracyjne.

Gdyński CIS jest jednym z czterech filarów Systemu aktywizacji społeczno-zawodowej w Gdyni „Pracownia”, realizowanego przez Miasto Gdynia i partnerów: Laboratorium Innowacji Społecznej, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie, Fundację Gospodarczą, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.
Zaproszenie na warsztat

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.