Zmiany w Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji

Ekspert przez doświadczenie w Centrum Integracja

Podobno jedyna stałą rzeczą w życiu jest zmiana. W ścieżce dla Osób z niepełnosprawnościami doświadczamy tego ostatnio nieustannie, ale tak pewnie musi być, kiedy projekt trwa już 4 lata. Mamy kolejną zmianę w Zespole – tym razem na stanowisku specjalisty ds. niepełnosprawności. Po 15 latach pracy pożegnaliśmy Annę Dobkowską. Zastąpił Ją Władysław Herman, którego wybraliśmy  spośród całkiem pokaźnego grona kandydatów. Nas przekonał, mamy nadzieje, że to, co o sobie opowiada, przekona także naszych uczestników. Przeczytajcie, co opowiada o sobie:

„Bardzo mi miło przywitać Państwa w roli pracownika na stanowisku doradcy do spraw osób z niepełnosprawnością w Centrum integracji w Gdyni. Mam 33 lata, a 14 lat temu, na skutek wypadku komunikacyjnego zostałem także osobą niepełnosprawną i jako tetraplegik usiadłem na wózku inwalidzkim. Opowiadam o tym, ponieważ swoje doświadczenie chciałbym wykorzystać do tego aby móc skutecznie pomagać innym. W pewnym momencie swojego życia zostałem zmuszony przez los do zmodyfikowania swoich życiowych planów, więc postanowiłem to, co złego wydarzyło się w moim życiu przekuć na dobro.  Na swojej drodze spotykałem wielu ludzi którzy wskazywali mi drogę i teraz chciałbym oddać to, co otrzymałem. Moim marzeniem było, by w pewnym sensie stać się takim “drogowskazem” dla innych. Dążąc do realizacji tego marzenia postanowiłem zmienić swoją ścieżkę zawodową – z budowy okrętów na  Politechnice na pedagogikę. W tym momencie jestem już po studiach z pedagogiki resocjalizacyjnej.  Zyskałem narzędzia, aby realizować swój plan. Nie chcę na tym nie poprzestać i dodatkowo podjąłem także studia psychologiczne,  bo jeśli chce pomagać, to muszę jeszcze lepiej zrozumieć drugiego człowieka oraz jego potrzeby. Chciałbym z całego serca zachęcać wszystkich, niezależnie od ich “sprawności”, aby byli wytrwali i dążyli do realizacji swoich marzeń, bo jeśli się bardzo chcę to one się spełniają. Jestem tego najlepszym przykładem”.

Władek Herman będzie pomagał uczestnikom projektu w spełnianiu Ich marzeń zawodowych i podpowiadał, jak poradzić sobie z barierami związanymi z niepełnosprawnością. Nie da się mu zarzucić, że nie wie, jak to trudno być taką osobą. My w Integracji wierzymy w ekspertów przez doświadczenie.

zdjęcie przedstawia pana Władysława siedzącego w szybowcu

 

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.