Wieści z pola aktywizacji w Fundacji Gospodarczej

Mimo, że w miesiącu maju i kwietniu pogorszyła się sytuacja pandemiczna w naszym kraju, co spowodowało wprowadzenie dodatkowych ograniczeń i restrykcji, to w miarę możliwości dalej aktywnie działaliśmy na rzecz projektu. Na szczęście w ostatnich dniach sytuacja się poprawiła, więcej osób zostało też zaszczepionych, więc z nadzieją patrzymy w przyszłość i czekamy na dobre czasy swobodnego korzystania z ulubionych aktywności bez konieczności zachowywania dystansu, czy noszenia maseczek. W najbliższym czasie spodziewamy się otwarcia większości firm i powrotu do pracy pracowników wielu branż, którzy z uwagi na pandemię nie mogli normalnie świadczyć pracy. Spodziewamy się, że sytuacja ta pozytywnie wpłynie na pomorski rynek pracy i pozwoli na tworzenie nowych miejsc pracy jeszcze przed sezonem wakacyjnym.

W marcu i kwietniu do naszej ścieżki dołączyły trzy nowe osoby. Serdecznie je witamy! Uczestnicy ścieżki Fundacji Gospodarczej w miesiącach marcu i kwietniu 2021 r. korzystali z usług brokera edukacyjnego, doradcy zawodowego, pośrednika pracy i asystenta osoby aktywizowanej. Cztery osoby spotkały się z panem Michałem – psychologiem realizującym wsparcie indywidualne. Dla jednej z uczestniczek zorganizowano szkolenie zawodowe z zakresu grafiki komputerowej, które pozwoliło na zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych i zwiększenie atrakcyjności na rynku pracy.

W ostatnim okresie zorganizowaliśmy staże zawodowe dla kolejnych 4 uczestniczek. W chwili obecnej 9 osób korzysta z tej formy wsparcia. Jesteśmy w stałym kontakcie z pracodawcami i osobami odbywającymi staż. Z informacji jakie od nich otrzymujemy perspektywa zatrudnienia po stażu wygląda bardzo obiecująco. Pracodawcy doceniają motywację i zaangażowanie naszych uczestników. Te informacje motywują nas do dalszej wytężonej pracy i poszukiwania miejsc stażu i pracy dla naszych uczestników i uczestniczek. W chwili obecnej trwają negocjacje z kolejnymi pięcioma przedsiębiorcami w sprawie organizacji miejsc odbywania stażu.

Wszystkim uczestniczkom i uczestnikom naszego projektu oraz ich rodzinom, a także naszym Partnerom projektowym życzymy udanej majówki, dużo (słońca) (uśmiechu), odpoczynku i samych dobrych wydarzeń w nadchodzącym miesiącu.

Zdjęcie przedstawia dwie osoby siedzące przy biurku w trakcie rozmowy/konsultacji.               Zdjęcie przedstawia dwie osoby siedzące przy biurku podczas konsultacji za zamkniętymi szklanymi  drzwiami.

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.