Uczestnicy CIS wspierają tworzenie ogrodu sąsiedzkiego na Checzy

Delegacja uczestników ścieżki Centrum Integracji Społecznej w Gdyni realizowanej w ramach projektu System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w Gdyni wsparła inicjatywę utworzenia ogrodu sąsiedzkiego przy ulicy Zamenhofa.

Uczestnicy akcji spotkali się na miejscu w środę 14 lipca, aby zamontować domek narzędziowy. I choć ekipa podkreśla, że przez panujące wysokie temperatury oraz prawdziwy „żar, lejący się z nieba” nie było to łatwe zadanie, to wszyscy z zapałem zabrali się do działania. Nad prowadzonymi pracami czuwał instruktor warsztatu. I tak, krótko po godzinie 13, westchnienie ulgi obwieściło koniec prac, a panowie jednogłośnie stwierdzili, że domek jest gotowy.

To jednak nie koniec działań dzielnej ekipy! Kolejnym etapem prac będzie złożenie szafek narzędziowych, a także zbudowanie kompostownika i podniesienie grządek. Przed uczestnikami CIS-u stoi jeszcze jedno wyzwanie: zbudowanie wiaty ogrodowej. Warto podkreślić, że o te dodatkowe elementy oraz nasadzenia roślin zadbają już mieszkańcy ulic Zamenhofa i Opata Hackiego.

Powstający w tym miejscu ogród sąsiedzki ma być dla mieszkańców tej okolicy miejscem integracji i spotkań. Będą tam odbywać się również aktywności, realizowane w ramach działań Przystani. Ogród powstaje w partnerstwie Klubu sportowego Checz Gdynia, która jest właścicielem terenu, a także mieszkańców oraz Przystani Opata Hackiego 33.

Zdjęcie przedstawia mężczyzn montujących ścianki domku narzędziowego    Zdjęcie przedstawia mężczyzn montujących ścianki domku narzędziowego    Zdjęcie przedstawia mężczyzn pracujących przy budowie domku.    Zdjęcie przedstawia mężczyzn przy pracy      Zdjęcie przedstawia mężczyzn montujących dach domku    Zdjęcie przedstawia mężczyzn montujących drzwi do domku narzędziowego

 

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.