Przedwiośnie w Fundacji Gospodarczej!

Kolejny 62 miesiąc realizacji projektu: „System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w Gdyni” za nami. Tak, tak, to już 5 lat działamy w tym projekcie na rzecz aktywizacji społeczno-zawodowej mieszkańców Gdyni. Z naszej ścieżki wsparcia dotychczas skorzystało 186 uczestniczek i uczestników, a dokładniej to 137 Pań i 49 Panów. W tym roku dołączyły do nas zaledwie trzy Panie, ale mamy nadzieję, że wiosną więcej osób poczuję potrzebę zmiany swojej sytuacji i zgłosi się do udziału w projekcie. Serdecznie zapraszamy! Warto podejmować trud aktywizacji by wrócić na rynek pracy.

Miesiąc luty 2022 r. był u nas jak zwykle pracowity. Odbyło się szkolenie komputerowe, z którego skorzystały 4 osoby. Zrealizowaliśmy dwa warsztaty rozwoju osobistego, w których wzięło udział 9 uczestników. Odbywały się też spotkania indywidualne z psychologiem, doradcą zawodowym, brokerem edukacyjnym, pośrednikiem pracy, czy asystentem osoby aktywizowanej. W lutym cztery Panie podjęły też zatrudnienie, a jedna Pani rozpoczęła działalność gospodarczą. Bardzo cieszymy się, że nasz Zespół w pewnym stopniu przyczynił się do poprawy sytuacji naszych uczestniczek – życzymy Paniom wielu sukcesów zawodowych i zachęcamy do dalszej aktywności.

Poniżej kolejny krótki wywiad z Uczestniczką – tym razem z Panią Ewą, która właśnie podjęła pracę:

Pani Ewo, proszę powiedzieć skąd dowiedziała się Pani o naszym projekcie i co skłoniło Panią do wzięcia w nim udziału?

Dowiedziałam się o Projekcie z Urzędu pracy

Jak Pani uważa, która z form wsparcia z których Pani skorzystała była najbardziej pomocna i w jaki sposób przyczyniła się do pomocy w znalezieniu pracy?

Uważam, że wszystkie formy wsparcia były pomocne

Czy zachęcałaby Pani inne osoby potrzebujące wsparcia do skorzystania z naszego projektu?

Już to robię, opowiadam o moim uczestnictwie w projekcie znajomym i z przyjemnością polecam

Proszę w kilku słowach ocenić ofertę naszego projektu

Projekt na pewno zwiększa szansę na zatrudnienie wspierając wykwalifikowaną kadrą pracowniczą:

– Opiekun osoby aktywizowanej – ogromne wsparcie w organizacji projektu

– Doradca zawodowy, który pomoże bardziej poznać siebie od strony zawodowej, pomoże napisać CV, List motywacyjny, żeby z jak najlepszej strony się zaprezentować u przyszłego pracodawcy.

– Grupa wsparcia rozwoju osobistego, która pomoże uwierzyć w siebie i swoje możliwości

-Udział w zajęciach rozwojowych

– Szkolenia zawodowe, podnoszenie kwalifikacji zawodowych

– Szkolenia z Worda i Excel

Zdjęcie przedstawia 2 kobiety i 3 mężczyzn siedzących przy stole w trakcie szkolenia zawodowego.             Zdjęcie przedstawia osoby siedzące przy stole podczas szkolenia zawodowego.

 

Drogie Panie! Z okazji naszego dzisiejszego święta – Międzynarodowego Dnia Kobiet, życzymy: wiary w siebie i własne umiejętności, wytrwałości w dążeniu do celów oraz odwagi do realizacji marzeń i dużo, dużo zdrowia!

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.