Praca wre, czyli o tym, co na warsztacie w Centrum Integracji Społecznej w Gdyni

Początek roku w CISie rozkręca się na dobre. Mamy sporą ilość uczestników i każdy z nich ma albo pokaźne doświadczenie zawodowe albo umiejętności manualne, które świetnie wykorzystują na warsztacie wewnętrznym. Pod okiem instruktorki trwają prace z drewnem- uczestnicy sami wprowadzają swoje pomysły, planują, projektują piękne drewniane dzieła. Robiliśmy już kwietniki, stojaki, pod koniec zeszłego roku, na naszym korytarzu pojawiło się drewniane drzewko- biblioteczka. Jesteśmy z tej pracy bardzo dumni.

Aktualnie uczestnicy tworzą karmniki dla ptaków – od prostszych, po bardzo ozdobne, wiszące i stojące oraz drewniane breloczki w różnych kształtach. Każdy z uczestników ma swój wkład w tworzenie tych prac – jedni szlifują, obrabiają drewno, inni lakierują, składają w całość. To co ważne, nasi uczestnicy rozwijają swoją kreatywność, a instruktorka pozwala na własną inicjatywę, pomysły, dzięki czemu uczestnicy uczą się sprawczości, decyzyjności, a także komunikacji i współpracy.

Obserwujemy, że to właśnie prace z drewnem sprawiają uczestnikom najwięcej satysfakcji. Staramy się wykorzystywać najmniejsze kawałki drewna, palety, stare, pozyskane z różnych źródeł meble. Wspaniale jest obserwować jak uczestnicy są zaangażowani w pracę, dbają o progres i estetykę tych prac. Takie umiejętności na pewno przełożą się na dalszą aktywizację i umiejętność poruszania się na rynku pracy.

Zapraszamy do zapoznania się z pracami uczestników CIS Gdyni

                    

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.