Nowa trenerka pracy w Ścieżce dla Osób z Niepełnosprawnością

Jaka jest różnica jest pomiędzy doradcą zawodowym, pośrednikiem a trenerem pracy – to często nie jest do końca jasne. Zawsze staramy się to wyjaśniać, kiedy pytacie nas Państwo o to w trakcie rekrutacji do projektu. Bo dlaczego w ścieżce dla osób z niepełnosprawnością jest trener pracy, a w przypadku intensywnego wsparcia społeczno-zawodowego pojawia się doradca zawodowy? Czy w takim razie w ścieżce dla OzN nie będzie doradztwa? A trener pracy czy to nie jest przypadkiem osoba, która asystuje zawsze osobie z niepełnosprawnością intelektualną? Otóż nie!

Stanowisko trenera pracy zostało wymyślone specjalnie dla osób z niepełnosprawnością – po to, aby zapewnić maksymalnie indywidualne wsparcie. Trener pracy, poza kompetencjami doradcy zawodowego (przeprowadzi testy kompetencji i przygotuje cv), musi posiadać dodatkowo wiedzę na temat niepełnosprawności, być psychologiem, motywatorem, mediatorem – wszystko po to, aby osoba z niepełnosprawnością otrzymała maksymalnie dopasowaną pomoc, „uszytą na miarę”.  Trener pracy wypracowuje też odpowiednie dla klientów możliwości szkoleń i zatrudnienia na otwartym rynku pracy oraz wspomaga ich w osiąganiu celów.

W projekcie „System aktywizacji społeczno-zawodowej w Gdyni stanowisko trenera pracy jest tylko w ścieżce Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. Z przyjemnością przedstawiamy osobę, która od niedawna przyjęła na siebie te obowiązki i dołączyła do zespołu wspierającego naszych uczestników – Ewelina Surawska.

Ewelina posiada zarówno kompetencje osobiste: trenerską motywację, trenerskie emocje, trenerski sposób przeżywania, jak i przygotowanie zawodowe. Ma za sobą prawie siedem lat doświadczenia w pracy z osobami z różnymi rodzajami niepełnosprawności, jest także dyplomowanym coachem. Sama jest osobą z niepełnosprawnością, więc jako ekspert przez doświadczenie rozumie wyjątkowo potrzeby naszych uczestników, koncentrując się na konkretnej osobie, dbając o to, żeby każdy uczestnik mógł wykorzystać w pełni swoje umiejętności i kompetencje.

Serdecznie namawiamy do skorzystania z takiego rodzaju wsparcia, będziecie Państwo w dobrych rękach!

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.