Nie straszny nam listopadowy chłód i słota, jak mamy chęci do działania…

Uczestniczki ścieżki wsparcia Fundacji Gospodarczej mają wspaniały patent na walkę z jesienną chandrą, to wykorzystanie okresu pobytu w projekcie na zdobywanie nowych umiejętności i wspólne spędzanie czasu. Inicjatorką spotkań i dzielenia się własnym doświadczeniem była Ewa – asystentka osób aktywizowanych w projekcie. W rozmowach z uczestniczkami i uczestnikami, dopytując osoby o ich doświadczenia i pasje, proponowała prowadzenie spotkań dla innych uczestniczek i uczestników aktywizacji i dzielenie się wiedzą. Inicjatywa ta spotkała się z zainteresowaniem części naszych uczestniczek, kilka Pań zgłosiło chęć realizacji warsztatów, a inne chętnie chciały brać w nich udział.

Pierwsze warsztaty zorganizowaliśmy w siedzibie Fundacji Gospodarczej 9 listopada 2022 r. Prowadzącą była uczestniczka Paulina, która opowiedziała o swoim doświadczeniu wynikającym z pracy w działach HR. W ramach spotkania pokazała jak właściwie zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej, jak odpowiadać na pytania pracodawców i rekruterów oraz jakie pytania warto zadać w trakcie takiej rozmowy. Jednym z elementów warsztatów były także ćwiczenia z zakresu komunikacji. Wszystkie uczestniczki aktywnie uczestniczyły w zajęciach, opowiadały o własnych doświadczeniach z rekrutacji, zadawały pytania i angażowały się w ćwiczenia. Koleżeńska atmosfera i brak standardowego dystansu wobec trenera, sprzyjały przyswajaniu wiedzy i integracji grupy. Wszystkie uczestniczki potwierdziły potrzebę kontynuacji wspólnych spotkań.

Do realizacji kolejnego spotkania potrzebowaliśmy kuchni, na szczęście Zespół Przystani przy ul. Opata Hackiego 33 w Gdyni zgodził się przyjąć pod swój dach uczestniczki naszej ścieżki wsparcia. A także pomógł w zakupie produktów spożywczych niezbędnych do tego warsztatu. 14.11.2022 r. uczestniczki projektu wraz z asystentką Ewą, tym razem pod wodzą uczestniczki Kasi, zgłębiały tajniki zdrowego odżywiania i przygotowywania zbilansowanych posiłków. Punktem kulminacyjnych zajęć było wspólne przygotowanie i upieczenie zdrowych ciasteczek owsianych oraz szarlotki. Grupa wspaniale poradziła sobie z tymi zadaniami, a zapach jesiennych wypieków zwabił także inne osoby, które w tym dniu przebywały w Przystani. Wszyscy chętni zostali poczęstowani. A nasze uczestniczki delektując się własnymi wypiekami i pyszną kawą snuły kolejne plany warsztatowe… Ci co nie byli na warsztatach niech żałują, bo było naprawdę smakowicie. Zainteresowane osoby odsyłamy po przepisy do Przystani lub Fundacji Gospodarczej.

Ostatni temat „do przerobienia” w listopadzie, był tak obszerny, że zaplanowano podzielenie go na 2 spotkania. Tym razem do realizacji zajęć zgłosiła się uczestniczka Maria, posiadająca doświadczenie w pracy w kwiaciarni. Pani Maria poprowadziła w dniu 22 listopada w  Fundacji Gospodarczej zajęcia z zakresu florystyki. Na to spotkanie prowadząca przygotowała obszerną prezentację na temat rodzajów roślin, w tym kwiatów używanych w bukieciarstwie, dbałości o te rośliny i sposobów ich zabezpieczania, doboru kolorów, czy zasad tworzenia i rodzajów kompozycji. Spotkanie było bardzo ciekawe, nie tylko dla osób, które po raz pierwszy zetknęły się z tym tematem. Prowadząca pod koniec zajęć zadała wszystkim pracę domową, w ramach której należało odwiedzić okoliczne lasy, parki lub przydomowe ogródki, a także schowki lub piwnice, żeby zaopatrzyć się w szyszki, drobne gałęzie, igliwie, zbędne doniczki, czy dekoracje świąteczne, które można by było wykorzystać przy tworzeniu nowych kompozycji. Tematem przewodnim warsztatów było przygotowanie świątecznych kompozycji. Podczas warsztatów w dniu 28.11.2022 r. uczestniczki miały okazję wykorzystać w praktyce, zdobyte na szkoleniu teoretycznym wiadomości. Uczestniczki bardzo zaangażowały się w przygotowanie własnych stroików i wianków do dekoracji świątecznych stołów, które po warsztatach zabrały do swoich domów. Efekty prac grupy można obejrzeć na facebooku Fundacji Gospodarczej, albo w naszej siedzibie.

Wszystkim aktywnym Paniom dziękujemy za udział w zajęciach i zaangażowanie. Dobrze, że jesteśmy razem. Pozostałych uczestników i uczestniczki zachęcamy do włączenia się w działania w 2023 r., w styczniu ruszamy z nowymi działaniami!

A tymczasem Zespół Fundacji Gospodarczej wszystkim czytelniczkom i czytelnikom strony, a szczególnie uczestniczkom i uczestnikom projektu, ich rodzinom oraz sympatykom projektu, a także naszym Partnerom życzy z okazji nadchodzącym Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku wszelkiej pomyślności i samych dobrych dni w 2023 roku.

Zdjęcie przedstawia 3 panie pracujące przy blacie kuchennym Zdjęcie przedstawia talerz z ciastkami na stole oraz plik dokymentów projektowych Zdjęcie przedstawia 4 panie pracujące przy dwóch stołach na tle baneru promującego projekt Zdjęcie przedstawia 1 panią na tle wyświetlonej prezentacji oraz dwie panie siędzące i słuchające wykładu Zdjęcie przedstawia panią wyjmującą ciasto z piekarnika.

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.