Na czym polega copywriting? staż uczestniczki ścieżki Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji!

Copywriting – polega na tworzeniu tekstów marketingowych i zamieszczaniu ich w takich kanałach jak: strony internetowe, artykuły blogowe, maile, posty w mediach społecznościowych, reklamy tradycyjne i internetowe. Z tym pojęciem pierwszy raz zetknęłam się rok temu. Zaczęłam o nim czytać na tematycznych blogach. Jego idea – pisanie tekstów skłaniających do konkretnego działania, prezentujących markę, czy nawet samej sprzedaży brzmi atrakcyjnie i wydaje się być czymś dla mnie, jako miłośniczki klepania w klawiaturę.
Po roku szukania siebie, za namową koleżanki, zgłosiłam się do Gdyńskiego Centrum Integracja, zainteresowana wzięciem udziału w ich projekcie aktywizacyjno-społecznym. Kilka spotkań pozwoliło określić kierunek rozwoju. Postawienie na pisanie było oczywiste. Poinformowano mnie, że centrum skupi się na znalezieniu stażu, lecz prawdopodobnie nastąpi to w kwietniu. Już w połowie stycznia odebrałam telefon od swojej trenerki pracy, od której usłyszałam, że mają dla mnie staż. Zaskoczyła mnie szybkość działania Integracji w tym temacie. Zaczęłam 15 lutego 2022 r.
Poznałam zawodową copywriterkę Martę z „Nowy Kontekst”. Marta okazywała szczere zainteresowanie osobą niewidomą, otwarcie na dawane przeze mnie wskazówki i empatię. Płynna komunikacja tylko uprzyjemnia pracę nawet przy trudniejszych zagadnieniach. Nie tylko pod czujnym okiem Marty poznaję zasady marketingowego pisania, ale również bardziej wchodzę w świat online. Poruszam się w dokumentach Google, zaprzyjaźniłam się z postami i choć wciąż są dla mnie wyzwaniem, to mniejszym niż były. Zaczynam też działać na LinkedIn – FB dla biznesu. Początkowo trudno było mi się przełamać i dokuczała mi wewnętrzna narracja szepcząca: – Gdzie ty się pchasz tam do zawodowców? – Nie dałam się jej tłumacząc, że moja misja i stanowisko twórcy treści upoważniają mnie do aktywności.
Nauczyłam się tworzyć artykuły na blog, nadawać nazwy, komponować treść w modelu odwróconej piramidy. Niebawem dowiem się, na czym polega pisanie tekstów na strony internetowe i okaże się co jeszcze.
Copywriting ma szerokie zastosowanie, więc sądzę, że znajdę w nim coś dla siebie, już coś znalazłam, ale ciekawi mnie dokąd mnie to jeszcze zaprowadzi?
Zdjęcie przedstawia Magdalenę Rataj
Magda Rataj – uczestniczka projektu ścieżki Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.
Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.