IV kwartał 2020 r. zacznijmy poezją, z „Kalendarza pełnego radości” Marii Terlikowskiej.

Z „Kalendarza pełnego radości” Marii Terlikowskiej:
„… Ech, pora kolorowa,
błyszcząca, kasztanowa,
październik, październik wesoły!”

Nie wiecie nawet jak trudno znaleźć w gąszczu wierszy znanych, mniej znanych czy wręcz zapomnianych poetów, optymistyczne słowa na temat jesieni… By znaleźć dla Was blade uśmiechy słońca i liście spadające cicho jak złocisty motyl („Złota jesień” Konstanty Ćwierk), czy jesień jak dobrą ciocię lub wróżkę („Jesień”, Józef Antoni Birkenmajer) musiałam przebrnąć przez mnóstwo  zardzewiałych róż, zimne bagnety jesieni, pomarszczone siwe słońce, dębowe wieńce i zapasy węgla na zimę… Ale mam nadzieję udało mi się wlać w Wasze serca chociaż odrobinę słodkiego niebiskiego nieba i wciąż ciepłych promieni słońca. Wszystkim nam tego trzeba, bo czasy burzliwe i niepewne, a przecież chcemy i potrzebujemy aktywizować się do działania i realizować życiowe plany. Życzę więc Wszystkim udanej i owocnej jesieni!

Warto o siebie zadbać i przystąpić do projektu: „PRACOWNIA”. W każdej z naszych ścieżek dzieje się naprawdę dużo dobrego, a osoby potrzebujące wsparcia zawsze mogą liczyć na pomoc zespołu specjalistów. W III kwartale 2020 r. do ścieżki wsparcia realizowanej przez Fundację Gospodarczą przystąpiły kolejne 3 osoby. 15 osób skorzystało ze wsparcia naszego doradcy zawodowego w ramach indywidualnych spotkań. 13 osób uczestniczyło w spotkaniach z psychologiem. 7 osób wzięło udział w organizowanych cyklicznie grupach wsparcia. 4 osoby ukończyły szkolenia zawodowe i uzyskały kwalifikacje. 3 osoby kontynuowały udział w stażu, a 1 nowa osoba podjęła staż. A co najważniejsze wszystkie 3 osoby po zakończeniu stażu zostały zatrudnione przez pracodawców, a dodatkowo 1 uczestniczka założyła własną działalność gospodarczą. Dla 3 innych uczestników pośrednik pracy poszukuje odpowiedniego miejsca do odbycia stażu, mamy nadzieję, że i te osoby uda się ulokować w miejscu pracy na dłużej.

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.