Fundacja Gospodarcza wkracza z działaniami w Nowy Rok!

Chwilę temu przygotowywaliśmy się do świąt, a już pierwszy zimowy miesiąc 2021 roku za nami. Czas biegnie nieubłaganie, a my mierzymy się z nowymi wyzwaniami. Niewątpliwie pierwszą niespodzianką tego roku były intensywne opady śniegu, których nie było u nas od lat. Biały, śnieżny puch niewątpliwie ucieszył najmłodszych, ale dorośli mieli z nim dużo kłopotów. Trzeba było się cieplej ubrać, szczególnie uważać na chodnikach i drogach oraz zabezpieczyć mieszkania przed chłodem i zadbać o odśnieżanie. Jak wynika z prognoz meteorologicznych, tegoroczna zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i planuje z nami pozostać przynajmniej do końca lutego. Czy tak będzie przekonamy się już niebawem.  A tymczasem warto wybrać się w weekend do okolicznych lasów na spacer i cieszyć się widokiem nieskazitelnej bieli – takich obrazków nie widzieliśmy w Gdyni od kilku lat.

A co się działo w naszej ścieżce? Do projektu w tym roku przystąpiła tylko jedna nowa osoba, witamy ją serdecznie i zachęcamy do korzystania ze wsparcia. Pracy było dużo, bo oprócz wsparcia na rzecz uczestników przyjętych do projektu w poprzednich kwartałach, zajmowaliśmy się rozliczaniem działań zrealizowanych w 2020 r. i składaniem sprawozdań. Odbywały się spotkania z asystentem osób aktywizowanych, doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy. Nasz pośrednik organizował staże dla 7 uczestników i uczestniczek projektu. Jak wszystko rozstrzygnie się pomyślnie, osoby podejmą staż w pierwszej połowie lutego. Pośrednik poszukiwał też pracy dla 3 innych osób z projektu. Broker edukacyjny organizował szkolenia dla 3 osób, ale z uwagi na brak wymaganej liczby ofert z firm szkoleniowych do porównania, temat niestety nie został jeszcze zakończony. Mamy nadzieję, że w lutym uda się skierować naszych uczestników na wybrane szkolenia. A tymczasem wszystkim życzymy w Nowym Roku zdrowia i powodzenia w realizacji zamierzeń.

Zdjęcie przedstawia park zasypany śniegiem.

Zdjęcie przedstawia park zasypany śniegiem.

Zdjęcie przedstawia choinki w lesie zasypane śniegiem.

Zdjęcie przedstawia choinki w lesie zasypane śniegiem.

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.