Co w Fundacji Gospodarczej oraz Centrum Integracji Społecznej w Gdyni!

Czy w 2021 r. czas biegnie jakoś szybciej? Nie wiemy, ale takie ostatnio odnosimy wrażenie. Nieustannie próbujemy w miarę możliwości, ale w zgodzie z obowiązującymi wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi działać. Oczywiście nie wszystko się udaje, zdarza się, że coś nie wychodzi tak jak byśmy tego oczekiwali. Ale cały czas realizujemy nasze projekty i staramy się wesprzeć wszystkich potrzebujących w tym trudnym okresie. Dlatego Fundacja Gospodarcza zachęca do zapoznania się z informacją o projektach realizowanych przez fundację, zamieszczonych na naszych stronach: www.fundacjagospodarcza.pl oraz www.pomorskiemiasteczkozawodow.pl. Znajdziecie tam Państwo informacje o możliwościach aktywizacji i wsparciu dla różnych grup odbiorców. To szansa na bezpłatne skorzystanie ze szkoleń, pomocy doradcy zawodowego, czy biznesowego oraz innych form wsparcia, w zależności od potrzeb i założeń projektu.

A co udało się zrealizować w „Pracowni” w tym miesiącu? W lutym do ścieżki realizowanej przez Fundację Gospodarczą przystąpiła kolejna osoba, serdecznie ją witamy i zachęcamy do aktywnego uczestnictwa. Nasi uczestnicy korzystali z pomocy doradcy zawodowego, psychologa, asystenta osoby aktywizowanej, brokera zawodowego i pośrednika pracy. Jedna osoba skorzystała też z konsultacji komputerowych. 5 naszych uczestniczek w tym miesiącu rozpoczęło staż, a 1 pracodawca wystąpił z prośbą o przedłużenie stażu, więc uczestniczka dalej zdobywa doświadczenie zawodowe. Mamy nadzieję, że część z naszych stażystów otrzyma zatrudnienie po zakończeniu stażu. W tym miesiącu udział w projekcie zakończyły 2 osoby, a 1 niestety przerwała udział. W miesiącu marcu planujemy powrót do realizacji warsztatów aktywizacji zawodowej, sporo osób czeka na tą formę aktywizacji. Aktualnie czekamy na zgodę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego na zmniejszenie grup uczestników warsztatów, bo w obecnych warunkach nie możemy realizować spotkań w grupach 10-12 osobowych. Osoby zainteresowane zapraszamy do „PRACOWNI” i życzymy powodzenia we wszystkich podejmowanych przedsięwzięciach w miesiącu marcu 2021 r.

Natomiast marzec w Centrum Integracji Społecznej w Gdyni rozpoczął się pracami remontowymi. Ściany na korytarzu zostaną odświeżone, zyskają nowy kolor. Drewniane elementy wystroju, które są odnawiane lub tworzone przez uczestników na warsztacie wewnętrznym w połączeniu z dużą ilością roślin doniczkowych, stworzą wyjątkowy efekt, którym planujemy się z Wami podzielić już wkrótce.

Kończąca się zima i coraz częściej pojawiające się słońce sprzyjało organizacji nowych staży zawodowych dla uczestników CIS. Udało się nam zawrzeć kilka porozumień z lokalnymi  pracodawcami lub kontynuować współpracę nawiązaną wcześniej. Nadchodząca wiosna wpłynęła także na motywację uczestników- dzielą się z nami optymizmem, determinacją i zaangażowaniem.

Aktualnie nasi uczestnicy realizują staż zawodowy m.in. w stajni „Zielony Koń”, w firmie Clean Bud oraz w firmie cateringowej „Pyszota”. Przed nami nawiązanie współpracy z kolejnymi przedsiębiorcami i organizacja stażu kolejnym uczestnikom.

Mimo mało optymistycznej sytuacji epidemiologicznej, która wpływa na rynek pracy nie poddajemy się. Wszelkie działania realizujemy z zachowaniem środków ostrożności, wspieramy się i motywujemy.

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.