A w Centrum Integracji Społecznej już wiosna!

Skoro wiosna to nasz warsztat ogrodniczo – porządkowy z elementami prac remontowych ma pełne ręce roboty!

20 marca 2017  roku  ruszyły pierwsze zajęcia w ramach warsztatu wewnętrznego. Zadaniem warsztatu jest przygotowanie uczestnika do wejścia na rynek pracy w  zawodach związanych z ogrodnictwem, usługami porządkowymi oraz podstawowymi pracami remontowymi. Miejscem nauki jest budynek CIS-u wraz z przyległymi terenami  zielonymi.

W ciągu ostatnich 2 miesięcy na warsztatach ogrodniczych uczestnicy poznali podstawowe czynności związane z pielęgnacją zieleni – podstawowe gatunki roślin, ich potrzeby, zastosowanie i pielęgnację. Duży nacisk kładliśmy także na ekologię- budowanie domków dla owadów i budek lęgowych, wykorzystanie zielonych odpadów do produkcji próchnicy. Przy niesprzyjającej pogodzie uczestnicy w ramach warsztatu wykonywali również prace dekoracyjne z wykorzystaniem materiałów naturalnych takich jak szyszki, patyki, mech i kamyki.

W ramach nauki prac remontowych też praca wre! Uczestnicy ulepszali i odnawiali pomieszczenia- uczyli się szpachlować, szlifować, malować, odnawiać okna i drzwi, wywiercać otwory w ścianach o różnych strukturach z zastosowaniem odpowiednich narzędzi.

W związku z pracami ogrodniczymi i remontowymi nasze pomieszczenia zaczęły tonąć w pyle i ziemi. Uczestnicy porządkowi pomogli nam w przetrwaniu tego czasu –  i dbali wciąż o czystość w budynku. Uczyli się systematyczności w sprzątaniu, zastosowania odpowiednich środków czyszczących i dezynfekujących. Dzięki temu wszystkie sale, korytarz, pokój socjalny, warsztat wewnętrzny, pomieszczenia sanitarne i klatka schodowa nie wspominały źle minionych prac.

Na zdjęciach możecie zobaczyć nasz zespół w akcji!

 

 

Autor: Bogumiła Richert – instruktor warsztatu ogrodniczo-porządkowego z elementami prac remontowym w CIS Gdynia

 

 

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.