WSPOMNIJ WAKACJE Z OBŁUŻEM! Rodzinny Festyn 2 września 2017

WSPOMNIJ WAKACJE Z OBŁUŻEM!

 

Powspominaj wakacje zanim się skończą. Już 2 września zapraszamy na Skwer im. Ireny Kwiatkowskiej w Gdyni Obłużu na rodzinny festyn z atrakcjami i kończącym się latem w tle.

 

Choć wakacje powoli dobiegają końca, w Gdyni warto zakończyć je z przytupem. Będzie ku temu okazja już w sobotę 2 września w Gdyni Obłużu, gdzie między godziną 14:00, a 21:00 powspominamy mijające wakacje. Na chwilę przed rozpoczęciem roku szkolnego, na Skwerze im. Ireny Kwiatkowskiej (przy stawku) powrócimy do słonecznych chwil i przy wspólnych atrakcjach opowiemy sobie kilka wakacyjnych historii.

W programie znajdą się zabawy dla dzieci, atrakcje dla uczniaków oraz kilka aktywności dla dorosłych. Pojawią się warsztaty edukacyjne, AKCJA ANIMACJA – czyli zabawy spod podwórkowego trzepaka, pyszności sekcji gastronomicznej oraz relaks przy stawku dla leniuchów. Wszystkie atrakcje będą miały charakter nieodpłatny. A gdy słońce chylić się będzie ku zachodowi na scenie pojawią się aktorzy Teatru Czwarte Miasto ze spektaklem o losach „Pchły Szachrajki” oraz rozśpiewany Duet Amigos. Dodatkowo każdy odważny będzie mógł spróbować swoich sił w osiedlowym karaoke i konkursach wiedzy o wakacjach. Na śmiałków, którzy podejmą trud, czekają atrakcyjne nagrody.

Program:

14:00-14:10 Powitanie zebranych gości przez Przedstawicieli Rady Dzielnicy Obłuże

14:10-14:40 Występ Młodych Talentów z Obłuża i okolic

14:40-15:00 Sceniczny konkurs dla najmłodszych – quiz rozpoznawania zwierząt po dźwiękach i kształtach cieni

15:00-15:30 Występ Młodych Artystów z Przedszkola nr 48 w Gdyni

15:30 – 16:00 PANTHER DANCE – Zumba w rytmie wakacyjnych przebojów

16:00-17:00  Spektakl „Pchła Szachrajka“ Teatru Czwarte Miasto

17:15 – 17:45 Trochę medycyny – pokazy ratownicze z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

18:00 – 19:00 Osiedlowe karaoke dla wszystkich odważnych

19:00-21:00 Występ DUETU AMIGOS – muzyka lekka i przyjemna

21:00 – Zakończenie Festynu

 

 

 

ATRAKCJE:

  • Wesołe miasteczko „Rozdmuchane królestwo” z dmuchanymi zabawkami (zjeżdżalnia dla najmłodszych smyków, zjeżdżalnia dla starszaków i pompowane zamczysko do skakania). Wstęp na wszystkie dmuchańce jest bezpłatny.
  • „Akcja Animacja!”: malowanie buziek, modelowanie baloników, gry i zabawy podwórkowe (hula-hop, gry w gumę, badminton, gra w klasy i wszelkie podtrzepakowe atrakcje pod okiem starych podwórkowych wyg). Podczas „Akcji Animacji” zabawimy się w berka, ciuciubabkę, zrobimy podwórkową bitwę na wygibasy
  • Strefa relaksu „Przy stawku” wyposażona w leżaki, palety-leżanki, koce i poduchy idealna do myślenia o niebieskich migdałach i zbijania bąków.
  • Strefa gier planszowych „Pionkowy strateg” (drużynowe turnieje gier planszowych i kreatywnych). Do dyspozycji uczestników oddajemy kącik z grami planszowymi, które można na czas imprezy wypożyczyć i przeprowadzić mini turnieje rodzinne bądź koleżeńskie.
  • Warsztaty artystyczne „Miękka twardość” – lepienie w modelinie i jej gotowanie w celu utwardzenia, podczas warsztatów wytłumaczymy, na czym polegają te niezwykłe właściwości modeliny i dlaczego utwardza się w kontakcie z gotującą się wodą. Za pomocą kuchenki indukcyjnej zagotujemy gar wody i będziemy patrzeć jak nasze małe dzieła zmienią stan skupienia.
  • Warsztaty kreatywne „Przeszycia” – przerabianie t-shirtów połączone z lekcjami szycia i robienia szablonów do napisów na koszulki. Przynieś swój stary t-shirt, a my pokażemy Ci, że możesz dać mu nowe życie przerabiając go na torbę, poszewkę na poduszkę lub świetną kreację na wakacje.
  • Warsztaty ogrodnicze „Nasłoneczniki” – robienie stojaków do nasłoneczniania roślin z folii lustrzanej i białych kamyków. Zbudujemy konstrukcje zapewniające, dzieci optyce i sprytowi, większe nasłonecznienie roślin. Stojaki idealnie wkomponują się w doniczkę z kaktusem lub inną słońcolubną byliną.
  • Warsztaty z robienia baniek „Bańkowice mydlane” – nauka przygotowania roztworu z baniek i bańko wydmuchaczy. Zabawimy się w alchemików i połączymy magię mydła z wodą mieszając je w wielkie banie!
  • Konkursy z nagrodami – wśród nagród vouchery na niezapomniany rejs promami Stena Line do Szwecji!