Seminarium „Osoby niepełnosprawne na rynku pracy”

Frekwencja nas zaskoczyła! Aż 70 osób wzięło udział w seminarium „Osoby niepełnosprawne na rynku pracy”, współorganizowanym przez ZUS i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji w gościnnej przestrzeni Laboratorium Innowacji Społecznych. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach współpracy w projekcie „System aktywizacji społeczno-zawodowej w Gdyni”. Jego celem było przybliżenie zagadnień związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.

W spotkaniu uczestniczyli pracodawcy, osoby z niepełnosprawościami i przedstawiciele organizacji zajmujących się aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych. Eksperci przybliżali zagadnienia dotyczące prawodawstwa, BHP, psychologii pracy, dobrych praktyk w zarządzaniu niepełnosprawnością oraz warunków zatrudniania.  W seminarium uczestniczyli przedstawiciele PFRON, dzięki czemu pracodawcy u źródeł mogli zaczerpnąć informacji na temat dofinansowania wynagrodzeń i  stanowisk pracy.

Osoby, które nie dotarły do LIS-a, a chciałyby uzyskać wiedzę na ten temat, zapraszamy 10 października do Centrum Kultury w Wejherowie – będzie kolejna edycja!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii