Przyszło Nowe – co się zadziało przed 11 marca 2020r. w Centrum Integracji Społecznej w Gdyni!

Centrum Integracji Społecznej w Gdyni w nowym roku przyjęło w swoje szeregi trzech nowych pracowników i wielu, nowych, ambitnych uczestników.

Doradca zawodowy, job coach i instruktor warsztatu bardzo szybko zaadoptowali się w nowym miejscu pracy. Umiejętność i opanowanie doświadczonych pracowników CISu w zestawieniu z charyzmą i świeżym spojrzeniem nowej kadry zaowocowało potrojeniem liczby uczestników w ciągu zaledwie dwóch miesięcy.

W ostatnim czasie uczestnicy w ramach realizowanego projektu brali udział w licznych wydarzeniach: wyjścia do kina, teatru, na bilard, a także uczestniczyli w Akcji Róża w dniu św. Walentego. Wykazywali się również ogromną inwencją twórczą i pomysłami na warsztatach wewnętrznych. Przy okazji różnych wydarzeń odkryliśmy, że nasi uczestnicy posiadają szereg różnorodnych umiejętności nie tylko w zakresie porządkowo-ogrodniczym. W tłusty czwartek mieliśmy okazję zasmakować pysznych pączków przygotowanych przez panie. A z inicjatywy dwójki naszych uczestników zorganizowaliśmy dzień spa w ramach wspólnego świętowania z okazji dnia kobiet i dnia mężczyzn.

Niebywale ciekawym doświadczeniem okazało się wyjście do fryzjera w ramach współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gdyni. Uczestnicy wykazali chęć pomocy praktykantom przy nauce zawodu fryzjera i jednocześnie mogli odświeżyć swój wygląd.

Dzięki równowadze między aktywizacją zawodową, a udziałem w wydarzeniach socjalizująco-integrujących, uczestnicy nabywają pewności siebie, chęci do wprowadzania zmian i nowych, ambitnych celów.

Pojawienie się nowej kadry w CIS pokazało uczestnikom projektu, że zmiany dzieją się ciągle, dotyczą każdego z nas, niezależnie od wszystkiego. Nasi nowi pracownicy- podobnie jak uczestnicy musieli mierzyć się z podobnymi trudnościami- rozmowa kwalifikacyjna, pierwszy dzień pracy… To wszystko bez wątpienia wpłynęło na pozytywną relację z uczestnikami, atmosferę, zaufanie i wspomnianą wcześniej szybką adaptację.

Nowa  kadra Centrum Integracji Społecznej w Gdyni czuje się już zadomowiona także pewna siebie, by mimo różnych trudności wspierać, aktywizować naszych uczestników przy użyciu nowych pomysłów. A mają ich jeszcze naprawdę dużo!

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia z ostatnich wydarzeń w CIS.

       

 

         

 

       

Autorzy: Barbara Harazin, Michał Hawieńczyk

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.