Chodźmy w pole, chodźmy w gaj, by powitać cudny maj!

Te piękne słowa poety Józefa Antoniego Birkenmajera oraz słoneczna pogoda za oknem zachęcają nas do aktywności… Niestety nadal musimy bardziej niż zwykle uważać na siebie i stosować się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczeń w przemieszczaniu się i unikaniu skupisk ludności. Po pierwszym okresie szoku i konieczności natychmiastowego dostosowania się do wielu ograniczeń, sytuacja trochę ustabilizowała się. Po około 6 tygodniach dużego rygoru mającego na celu zapobieganie szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa, przeszliśmy już do dalszych faz działania.  Nadal funkcjonujemy w sytuacji zagrożenia, ale jesteśmy już lepiej przygotowani i oswojeni z nową rzeczywistością. Duża część pracowników instytucji i organizacji pracuje zdalnie, dzieci uczą się przez Internet, rodzice sprawują opiekę nad małymi dziećmi, w sklepach nie ma ogromnych kolejek, wizyty lekarskie odbywają się w ramach teleporady. Jest inaczej, to prawda, ale wiele spraw można w jakiś sposób załatwić.

Pracownicy Fundacji Gospodarczej także pracują zdalnie lub w siedzibie naszej fundacji, ale bez kontaktu z naszymi klientami. Niestety ze względów bezpieczeństwa nie zapraszamy osób z zewnątrz. Ale proszę nam wierzyć, tak samo jak Państwo nie możemy się już doczekać powrotu do normalności w życiu i pracy. Niestety na nią wszyscy musimy jeszcze poczekać. Nasuwa się też pytanie, jak ta nowa normalność będzie wyglądać? Czy kiedyś wróci to co było, czy ta pandemia zmusi nas jednak do wprowadzenia określonych zasad na stałe, by w przyszłości uchronić nas przed podobnymi sytuacjami?

Mając na uwadze Państwa potrzeby i oczekiwania,  chcieliśmy jak najszybciej uruchomić w projekcie realizację najpotrzebniejszych usług w formie zdalnej, w  tym asystę osoby aktywizowanej, doradztwo zawodowe, brokering edukacyjny i pośrednictwo pracy, świadcząc te usługi z wykorzystaniem komunikatorów internetowych lub ewentualnie telefonicznie. Pamiętamy też o osobach, które po procesie rekrutacji czekają na przyjęcie do projektu. Chcieliśmy jak najszybciej dopełnić wszystkich formalności korespondencyjnie, a potem zdalnie objąć Państwa usługami, tak żeby ten trudny okres trwania pandemii wykorzystać w miarę możliwości na aktywizację społeczno-zawodową i jakoś go wspólnie przetrwać. Dlatego też za pośrednictwem Lidera Projektu – Gminy Miasta Gdyni (Laboratorium Innowacji Społecznych) wystąpiliśmy z prośbą do Instytucji Zarządzającej. Miło nam poinformować, że właśnie otrzymaliśmy zgodę na realizację działań w formie zdalnej oraz przyjęcie do projektu nowych uczestników korespondencyjnie.

Szanowni Państwo, spodziewajcie się w najbliższym czasie kontaktu z naszej strony poprzez e-mail lub telefonicznie. Osoby, które są już uczestnikami projektu będziemy pytać o aktualne potrzeby związane z aktywizacją społeczno-zawodową, a nowe osoby prosimy o częste zaglądanie do skrzynki pocztowej, dokumenty dla Państwa zostaną przygotowane i wysłane jeszcze w kwietniu. Prosimy nie zwlekać z ich wypełnieniem i odesłaniem. Zachęcam też do kontaktu z nami i zgłaszania potrzeb asystentowi osób aktywizowanych: l.skass@fungo.com.pl

Tekst: Anna Różańska-Skrzypczak

   

 

Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl

Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego www.aktywizacjawgdyni.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami.